Suntem in continua extindere si cautam colegi priceputi si cu care sa ne intelegem bine. Iti oferim un mediu in care vei invata multe, un salariu motivant si un program de lucru flexibil. Alege jobul in care consideri ca te incadrezi si trimite-ne CV-ul tau pe adresa office@bdmsoft.com
Responsabilitati
- design de site-uri si aplicatii web, pe baza specificatiilor, briefului de design si a discutiilor cu clientii si alti colegi implicati;
- design de elemente grafice necesare pentru site-uri (butoane, bannere, slide-uri, alte elemente de web design);
- web design pentru Landing Pages;
- wireframes pentru site-uri in unele situatii;
- adunarea de informatii pentru a intelege mai bine particularitatile si obiectivele clientului, astfel incit sa le poti reprezenta in design-ul web;
- desgin elemente printabile (brosuri, flyere, cataloage, colantari, inscriptionari, carti de vizita, etc.);
- manifestarea unui interes constant in imbunatatirea cunostintelor in legatura cu ultimele tendinte in web design si usability;
- intocmirea zilnica a rapoartelor de activitate;
- manifestarea unui interes constant in a-ti imbunatati cunostintele.

Cerinte
- portofoliu consistent de web design;
- experienta in designul de site-uri si aplicatii web;
- cunostinte solide de usability si best practices pe web;
- cunostinte de baza referitoare la realizarea de site-uri pentru campanii SEO si AdWords;
- cunostinte de HTML si CSS (chiar daca nu vei face asa ceva in permanenta);
- experienta cu Photoshop sau Fireworks;
- cunostinte bune de limba engleza.

Ce primesti
- salariu bun;
- bonusuri in functie de performante;
- atmosfera relaxata;
- poti asculta muzica (in casti);
- proiecte interesante si variate;
- timp alocat saptamanal pentru cercetare si dezvoltare;
- cafea (expressor), ceai, apa minerala si plata, etc.